USCG Auxiliary 5th District Northern Region Web Site

  
Flotilla Elected Officers

 
No.       Name      Flotilla
     Commander
    Vice Flotilla
    Commander
11 Middletown/Odessa/Townsend EDWARD GARELD MCINTYRE DONALD R. AYERS
14 Middle Newark KURT P. SARAC ROSSANA O. PALERMO
18 Northern Wilmington BERNARD L. PANKOWSKI JAMES F. GROOME
19 New Castle JOHN E. HALSTEAD BRIAN C. LAZAROW
42 East Delaware County WENDELL L. CLENDENING DAVID J. WESLER
43 Broomall JOHN M. POWELL RONALD G. COHEN
44 Phoenixville SCOTT G. GRAHAM JOSEPH E. CHESLA
47 Marcus Hook WILLIAM E. BELANGER LESTER F. BERRY
48 Ridley Township EILEEN ODAY HANKO WILLIAM P. HANKO
49 West Chester STEVEN G. TROJANOV PETER A. LACEY
4-11 Main Line JAN ROBERT MUNROE DONALD CHARLES MONKHOUSE
4-76 Penns Landing GLENN M. OLDAK CHARLES J. MILLER
72 Tuckerton/Little Egg Harbor WALTER W. WUBBENHORST SHARON K. HEWITT
74 Manahawkin FREDERICK L. STRANG MICHAEL W. TOMPKINS
79 Lacey Township ALLAN R. CRONHEIM JOSEPH G. MICALLEF
7-11 Bayville-Glen Cove LAURIE L. HUSELTON BARBARA O. NAREHOOD
7-12 Barnegat Light RICHARD M. OMEARA JAMES M. PERKO
81 Ocean City ROBERT N. BABEZKI WILLIAM A. FITHIAN
82 Cape May JAMES C. CAREY ANTHONY J. KUPSTAS
83 Wildwood FRANCIS J. KRAJEWSKI VANESSA L. BROWN
84 Absecon Island JANICE BARBARITO-BEYERS JRICHARD W. DALE
85 Brigantine CALVIN M. BARTECHKO JAMES M. MACKEY
86 Lower Township LOUIS L. HAHN MILTON O. GOODMAN
87 Cumberland JOSEPH T. LEE ELLA S. LEE
88 Salem STEVEN J. ROTH EDISON C. RUSH
12-01 South Bethany FRANCIS C. DOYLE STEPHEN PAUL STRANEVA
12-02 Lewes DONALD A. GERHART JAMES E. STELENE
12-03 Bowers Beach JOSEPH B. BERNARD DONNA B. DOYLE
12-05 Dover MARIANNE BERNARDI MARK F. LETAVISH
12-08 Seaford THOMAS BASHTARZ DAVID L. NAGLE
12-09 Indian River RICHARD B. STEVENSON ROY L. ZIMMERMAN
15-02 Stroudsburg DAVID G. EDINGER ROBERT H. CONGER
15-03 Wilkes Barre NICHOLAS GALLO JULIE L. SCHECHTER
15-09 Towanda EDWARD A. HILSCHER DEBORAH J. SHERIDAN
15-10 Lake Hopatcong RAYMOND D. ATKINSON KLAUS O. KNOLLMAYR
15-11 Easton IVAN O. MEIXELL STEPHEN A. BRICKMAN
16-01 Gull Island GARTH M. DUGOLINSKY JOSEPH KRAN
16-03 Toms River LOUISE E. SPRINGER JAMES J. MCMAHON
16-05 Brick DAVID W. CURTIS TERRY F. BEARCE
16-07 Manasquan Inlet BASI IWANYK BRENDA G. REVOIR-FENIELLO
16-08 Shark River PHILIP C. LICETTI THOMAS L. PADO
16-10 Metedeconk River CARLOS O. GOMEZ JAMES A. HOFMANN
17-01 Bristol TIMOTHY M. DRULARD LOUIS DELLIS
17-02 Warminster MALCOLM N. WAGNER STEPHEN F. KOZAKOWSKI
17-03 Wissinoming VINCENT J. PAONE MATTHEW J. OBRIEN, JR.
17-04 Bordentown DOUGLAS S. MINGLE ROBERT P. SCOTT
17-05 Central Trenton GARY J. CHRISTOPHER KENNETH A. RUBIN
18-02 Glassboro RICHARD F. GROCHOWSKI MARK R. HARRIS
18-04 Gloucester IRA W. REESE RICHARD F. TIGHE
18-05 Haddon Heights KATHLEEN A. KUNYCZKA JOSEPH C. CAMAROTA
18-06 Faragut VICTOR J. LUACES JOSEPH N. PERCHETTI
18-07 Medford HARLEY R. KASHA VACANT
18-08 Marlton GIRARD GOLDKRANTZ MICHAEL R. SLEPIAN
19-01 Central Pennsylvania LLOYD V. SMITH STEVEN SONDHEIMER
19-02 Goldsboro KEITH S. CAVANAUGH DAVID R. YODER
19-03 Chambersburg STEPHEN J. MARTHOUSE CHARLES D. BERG
19-04 Lancaster EDWIN W. SEDA GREGG R. BOLLINGER
19-05 York DARWIN B. DOSCH KEVIN M. BEHR
19-06 Cordorus Valley JASON C. FLYNN DAVID A. REISS
20-01 Raystown ANDREW THOMAS SCHERZINGER WILLIAM R. TURNER
20-03 Northumberland MARK H. WIRTZ ERIC W. MITCHELTREE
20-04 Sayers Lake TERRY L. BANFILL KEVIN C. MURPHY
21-01 Allentown CHARLES M. BURGERMEISTER JOSEPH ANGELO DELEVA
21-02 Pottstown CLOYD-JAMES SCOTT PATRICK M. MORRONEY
21-03 Lansdale EDWARD H. WANDALL JOHN D. YOWELL
21-04 Southeast Reading CAROLYN L. MCELWEE BONNIE L. DUFFIN